Aktualitet

“Më jep borxhin”/ Janë në gjyq për rreth 3 mln euro, zbardhen detaje nga sherri i ortakëve në Tiranë, dominuesi i aksioneve nuk lë të futen në banesa ata të pakicës

Rrjedhimi ky i fundit, në shenjë revolte ka rreshtuar kamionët në hyrjen e pallatit që kanë ndërtuar bashkë dhe të gjithë ata qytetarë që kanë blerë shtëpi tek ‘borxhliu’, nuk futen dot brenda.
Featured image of article: “Më jep borxhin”/ Janë në gjyq për rreth 3 mln euro, zbardhen detaje nga sherri i ortakëve në Tiranë, dominuesi i aksioneve nuk lë të futen në banesa ata të pakicës

TIRANËDosja.al ka zbardhur detaje nga konflikti mes dy ortakëve të një kompanie në Tiranë, gjë të cilën po e vuajnë banorët e një pallati. Mësohet se të dy ortakët janë në gjyq për 3 milionë euro, pasi ai që ka më pak aksione ia ka borxh ‘dominuesit’.

Rrjedhimi ky i fundit, në shenjë revolte ka rreshtuar kamionët në hyrjen e pallatit që kanë ndërtuar bashkë dhe të gjithë ata qytetarë që kanë blerë shtëpi tek ‘borxhliu’, nuk futen dot brenda.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Çështja është në gjyq, por deri në një vendim gjykate, të dy ortakët po përplasen në këtë formë. Ata që e vuajnë këtë konflikt janë banorët, të cilëve tashmë nuk u jep zgjidhje as policia.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment