Aktualitet

“Më heq shijen e jetës”, Tupja flet për brengën ndaj të birit: Kur unë të mbyll sytë, ç’do ndodhë me të? (VD)

Tupja flet për vështirësitë për rritjen e djalit të tij, i cili është autik.
Featured image of article: “Më heq shijen e jetës”, Tupja flet për brengën ndaj të birit: Kur unë të mbyll sytë, ç’do ndodhë me të? (VD) Edmond Tupe.

Tiranë- Një nga profesorët e njohur Edmond Tupe, ka treguar se cila është brenga e tij më e madhe.  I ftuar në “Ftesë në 5”, ai  ka folur edhe një herë për letrën që i shkroi të birit (autik) disa vite më parë.

Teksa foli lirshëm ai rrëfeu se sa e vështirë është për të dhe bashkëshorten rritja e Gesit, i cili edhe pse 32 vjeç, mendon dhe vepron si një fëmijë 4-vjeçar. Përpos kujdesit të veçantë dhe dashurisë që ata si prindër vazhdojnë t’i falin çdo ditë Gesit të tyre, profesori ngriti shqetësimin se çfarë do ndodhë me të birin, pasi ai dhe e shoqja të mos jetojnë më.

“Është një brengë e madhe për një prind , që të mendojë ditën kur ai do të mbyllë sytë, kush do të kujdeset për atë fëmijë. Ky është problemi i madh, që të heq gjumin, të heq oreksin, të heq gjithçka…të heq shijen e jetës”, u shpreh ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video marrë nga Top Channel

J.V/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment