Sociale

ME FOTO/ “S’duam vaksinë me detyrim dhe 5G”, qytetarët protestojnë pranë parkut “Rinia”, kundërshtojnë karantinimin me pankarta në duar

Protesta është zhvilluar ditën e sotme në qendrë të kryeqytetit dhe ka kaluar pa incidentet.

TIRANË- Qyteatrët shqiptarë janë mbledhur ditën e sotme në qendër të Tiranës për të protestuar kundër vaksinimit me detyrim, vënien në funksion të teknologjisë 5G dhe rikthimin e karantinës.

Protesta është zhvilluar ditën e sotme në qendrë të kryeqytetit dhe ka kaluar pa incidentet. Të rinj, gra e burra mbushën trotuarin pranë parkut “Rinia” dhe vazhduan një marshim deri para godinës së Presidencës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment