Aktualitet

ME FOTO nga Brazili! Pamjet nga vendi ku u vra shqiptari Ilir Zelka, Policia rrethon zonën, s’mungojnë as kureshtarët

Në pamjet e publikuara duket qartë rruga e mbuluar me gjak, ndërkohë që e gjithë zona është rrethuar nga Policia. 
Featured image of article: ME FOTO nga Brazili! Pamjet nga vendi ku u vra shqiptari Ilir Zelka, Policia rrethon zonën, s’mungojnë as kureshtarët Pamje nga vendi i ngjarjes

BRAZIL– Dalin pamje nga vendi i ngjarjes ku u vra shqiptari Ilir Zelka në Sao Paolo të Brazilit. Sipas mediave vendase ai është qëlluar për vdekje teksa po darkonte brenda një restoranti. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në pamjet e publikuara duket qartë rruga e mbuluar me gjak, ndërkohë që e gjithë zona është rrethuar nga Policia. 

47-vjeçari Ilir Zelka është qëlluar me snajper teksa po hante mëngjes në një restorant në një prej zonave më të shtrenjta të Brazilit. Ai është vrarë me snajper nga një i ri, që e ka qëlluar dhe më pas ka braktisur mjetin e tip motoçlikletë. Nuk dihen ende detajet se përse është vrarë shqiptari, i cili nuk është i njohur në vendin tonë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment