Aktualitet

‘Me foshnjën tre muajshe në shtëpi u kthye t’i shërbente pacientëve me COVID’/ Ministrja Manastirliu uron për ditëlindje infermieren

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu shkruan se infermierja edhe pse e kishte foshnjën vetëm 3 muajshme vendosi që të rikthehej në krye të tyrës për t'u shpërbyer pacientëve me COVID.
Featured image of article: ‘Me foshnjën tre muajshe në shtëpi u kthye t’i shërbente pacientëve me COVID’/ Ministrja Manastirliu uron për ditëlindje infermieren Rovena Rushiti

TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në facebook ka uruar në ditën e saj të lindjes infermieren e spitalit Infektiv, Rovena Rushiti. Në postimin e bërë nga ministrja shkruhet se infermierja edhe pse e kishte foshnjën vetëm 3 muajshme vendosi që të rikthehej në krye të tyrës për t’u shpërbyer pacientëve me COVID.

“Foshja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë për pacientët me COVID-19 dhe nuk është ndalur prej asaj dite, me përkushtim e vendosmëri të jashtëzakonshme, në misionin për të shpëtuar jetë” shkruan Manastirliu.

Urimi i ministres Manastirliu:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Foshja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë për pacientët me #covid19 dhe nuk është ndalur prej asaj dite, me përkushtim e vendosmëri të jashtëzakonshme, në misionin për të shpëtuar jete. Sot Rovena ka ditëlindjen dhe dua ta uroj përzemërsisht me besimin se do të gjejë forcën për të përballuar edhe këto muaj të vështirë dhe shumë shpejt do të përqafojë ëngjellin e saj.Edhe 100 Rovena

(k.m/dosja.al)

Shto Koment