Rajoni

Me fasho poshtë qafës dhe me shkop, Isa Mustafa në gjendje jo të mirë shëndetësore (FOTO)

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa duket jo në gjendje të mirë shëndetësore.
Featured image of article: Me fasho poshtë qafës dhe me shkop, Isa Mustafa në gjendje jo të mirë shëndetësore (FOTO) Isa Mustafa

KOSOVË– Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa duket se nuk është në gjendje shumë të mirë shëndetësore. 

Siç duket edhe nga fotoja, Mustafa ka një fasho poshtë qafës dhe është duke ecur me shkop ndihmës në Kuvend.

Isa Mustafa

Mediat vendase bëjnë me dije se kreu aktual i LDK-së, kohë më parë i ishte nënshtruar një trajtimi shëndetësorë në një qendër për terapi fizikale në Gjermani.

Pavarësisht gjendjes shëndetësore, Mustafa është zgjedhur kryetar i Lidhjës Demokratike të Kosovës, në Kuvendin e nëntë zgjedhor duke marrë mandatin e tretë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment