Showbiz

“Më është krijuar një plagë në zemër”, Evi Reçi flet për 4 familjarët që humbi nga tërmeti dhe miken e ngushtë: Sot, më të fortë se kurrë (VD)

Përmes një video të publikuar ditën e djeshme, ajo ka treguar se ka  humbur  të gjithë  familjen e xhxhait  të saj, si dhe mikesha e saj e fëmijërisë, Diena, bashkë me vajzën e saj dhe të ëmën.
Featured image of article: “Më është krijuar një plagë në zemër”, Evi Reçi flet për 4 familjarët që humbi nga tërmeti dhe miken e ngushtë: Sot, më të fortë se kurrë (VD) Evi Reçi

TIRANË- Në tërmetin e  26 nëntorit humbën jetën  51 njerëz dhe u plagosën 900 të tjerë, duke krijuar një plagë të  madhe tek familjarët miqtë dhe të afërmit.

Tërmeti i së martës së 26 nëntorit ishte një tragjedi për të gjithë Shqipërinë pasi situta ka prekur emocionlisht çdo kënd.

Mes viktimave ka pasur edhe persona të personazheve të njohur.

E në  këtë rast  kanë qenë të afërm dhe mikesha  të moderatores së  njohur Evi Reçit.

Përmes një video të publikuar ditën e djeshme, ajo ka treguar se ka  humbur  të gjithë  familjen e xhxhait  të saj, si dhe mikesha e saj e fëmijërisë, Diena, bashkë me vajzën e saj dhe të ëmën.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

Asgje nuk me shume rendesi se sa jeta. Sot, me te forte se kurre.

A post shared by EVI RECI (@evireci) on


“Asgjë nuk më shumë rëndesi se sa jeta. Sot, më të fortë se kurrë.”- ka shkruar Evi krahas videos.

Tërmeti i 26 nëntorit rezultoi tragjik. 512 persona humbën jetën, 913 u plagosën, 47 u nxorrën gjallë nga rrënojat. 22 persona ende janë të shtruar në spitalin e Traumës.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment