Aktualitet

Më e bukura arbëreshë, kjo është 23-vjeçarja që u kurorëzua një natë më parë në Itali: Krenare që vesh këtë kostum të trashëguar nga familja ime

FOTO
Ky edicion u zhvillua në Spezzano Albanese dhe në konkurs morën pjesë 18 vajza që kishin prejardhe të ndryshme, Kalabria, Siçilia, etj.
Featured image of article: Më e bukura arbëreshë, kjo është 23-vjeçarja që u kurorëzua një natë më parë në Itali: Krenare që vesh këtë kostum të trashëguar nga familja ime Francesca Ferrara

ITALI– Francesca Ferrara 23 vjeç, u shpall ‘Miss Arbëresha’ një natë më parë, gjatë ceremonisë që u zhvillua një natë më parë në Itali, me masat e reja, duke qenë se jemi në pandeminë e Covid-19.

Ky edicion u zhvillua në Spezzano Albanese dhe në konkurs morën pjesë 18 vajza që kishin prejardhe të ndryshme, Kalabria, Siçilia, etj.

Unë jam shumë krenare që jam arbëreshe, që flas arbëreshë dhe që vesh me dashuri këtë kostum të mrekullueshëm të trashëguar brez pas brezi në familjen time. Shumë emocionuese, një përvojë unike që do të mbetet përgjithmonë në jetën time,”- u shpreh Ferrara kur u kurorëzua.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shfletoni fotot për të parë bukurinë arbëreshe të të resë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment