Politike

Me duartrokitje nga maxhoranca, betohen tre deputetët e rinj të LSI-së (Video)

Betohen tre deputetët e tij të opozitës. Bëhet fjalë për deputet: Nimet Musai, Enada Koçiraj dhe Ralf Gjoni, i cili u qëlluan me bojë teksa dilte nga shtëpia. 

TIRANË- Betohen tre deputetët e rinj të LSI-së, të cilët pranuan mandatin pas djegies së tyre nga opozita.

Me fjalën “betohem” dhe me duartrokitje nga deputetët e maxhorancës, janë shpallur deputet: Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj. 

Deri më tani ka shkuar në 96 numri i përfaqësuesve të popullit në Kuvend, nga të cilët 79 deputetë janë të maxhorancës dhe pjesa tjetër është e opozitës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej 21 shkurtit, deputetët e opozitës kanë firmosur djegien e mandateve dhe parlamenti ka ngelur vetëm me mazhorancë. Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme, krijimin e një qeverie tranzitore e cila do të organizojë zgjedhjet lokale dhe ato qendrore. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama ka përjashtuar zgjedhjet e parakohshme, dhe ka ofruar vetëm dialog për opozitën. Vendet e mandateve të djegura janë zënë nga kandidatët e tjerë të listave shumëemërore për deputetë.

(k.m./dosja.al)

  • Betohet Ralf Gjoni/ Ish-drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj: Mjerë taksat tona
  • Boja mbi Ralf Gjonin, Kryemadhi: Ngjarje të regjisorit Edi Rama
  • Protestuesi i hedh bojë të kuqe në fytyrë Ralf Gjonit: Kam djegie në sy
  • Shto Koment