Politike

Me bluzë të bardhë dhe dy gishtat lart, Aurela Basha veshur sport mes protestuesve (FOTO)

Bashkëshortja e kryetarit të opozitës, Aurela Basha është fotografuar në protestën e 8 kombëtare të opozitës.
Featured image of article: Me bluzë të bardhë dhe dy gishtat lart, Aurela Basha veshur sport mes protestuesve (FOTO) Aurela Basha

TIRANË– Bashkëshortja e kryetarit të opozitës, Aurela Basha nuk ka munguar as në protestën e sotme.

E veshur me një bluzë të bardhë dhe me dy gishtat lart, simbol për PD-në, Aurela mbështet aksionin e bashkëshortin e saj.

Opozita mban protestën e 8 kombëtare. Lulzim Basha, në mbyllje të protestës së 7-të kombëtare më 2 qershor paralajmëroi se ishte hera e fundit që fliste me fjalë, pasi tashmë radhën do ta ketë sovrani. Presidenti Meta ka shtyrë zgjedhjet e 30 qershorit. Basha përshëndet vendimin dhe njofton se beteja vazhdon.
(k.m/dosja.al)

 

 

Shto Koment