Aktualitet

Nipi vrau 15-vjeçarin një vit më parë, arrestohet 39-vjeçari në Mamurras, me armë dhe kanabis në lokal (Emri)

Gjithashtu 39-vjeçarit, mësohet se i është sekuestruar një krehër me 8 fishekë dhe një sasi lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa, që i është gjetur në xhepin e pantallonave. 
Featured image of article: Nipi vrau 15-vjeçarin një vit më parë, arrestohet 39-vjeçari në Mamurras, me armë dhe kanabis në lokal (Emri)
Përditësuar:

KURBIN– Një 39-vjeçar i identifikuar si Maksim Xheçuka është vënë në pranga ditën e sotme.

Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se Xheçuka është arrestuar në një lokal në Mamurras teksa gjatë një kontrolli rutinor i është kapur një armë pa leje.

Gjithashtu 39-vjeçarit, mësohet se i është sekuestruar një krehër me 8 fishekë dhe një sasi lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa, që i është gjetur në xhepin e pantallonave. 

Dosja.la ka mësuar gjithashtu se Xheçuka është xhaxhai i adoleshnetit që vrau bashkëmoshatarin e tij në Mamurras, vetëm para një viti.

Njoftimi i policisë Kurbin

Kontrolle të befasishme në akse rrugore, lokale dhe ambiente të ndryshme për kapjen e personave me armë zjarri, lëndë narkotike dhe atyre të shpallur në kërkim.

Gjatë kontrolleve kapet në një lokal, 39 vjeçari i cili mbante me vete armë zjarri e lëndë narkotike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë, fishekë luftarak dhe një sasi e vogël lënde narkotike

Në zbatim të Planit të Masave “Për kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale, kapjen e autorëve të veprave penale, personave që mbajnë armë zjarri pa leje dhe personave në kërkim”, gjatë kontrolleve të ushtruara në gjithë Qarkun Lezhë, specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin arrestuan shtetasin:

M.Xh., 39 vjeç, banues në Fushë-Mamurras, Kurbin

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në zonën e Kurbinit, gjatë kontrollit të ushtruar në një lokal, shtetasit M.XH., iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri tip pistoletë, një krehër me 8 fishekë dhe një sasi lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprat penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment