Aktualitet

Me 173 km/h në autostradë, Policia publikon videon dhe u bën apel shoferëve: Dikush po u pret në shtëpi

Në një video të publikuar në Facebook, Policia tregon se shumë shoferë udhëtojnë shumë shpejt ndaj kanë marrë dhe gjobën përkatëse.
VID_20191026_WA0008

TiranëPolicia Rrugore e angazhuar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në fundjavëMe Radar në Sauk e Kashar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara duke u kthyer në rrezik të madh për të shkaktuar aksident rrugor.142 -173 Km/orë 🛣✈❗❗❗❗❗❗🚫 shpejtesisë se destinacioni 🏡 ❓❓❓❓❓❓🚑🚔🚓 prej orës 22.00 deri në orën 01.00 ✍ 13 Patenta të tërhequra dhe marrë masa administrative per OASh 😇 për shpejtesi qe varionin nga 142 deri ne 173 km/h.Mos shpejto të përfundosh nē 🚑 apo mē keq akoma.Gjithmonē kujto; qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë.Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor; dikush po të pret në shtëpi.Kontribuo dhe ti për sigurinë e jetës në rrugë

Gepostet von Policia e Shtetit am Freitag, 25. Oktober 2019

TIRANË- Policia gjatë natës ka zhvilluar disa kontrolle në rrugë, ku në Kashar e Sauk ka ngritur postblloqe me radar dhe janë zbuluar disa shoferë që shkelnin ligjin.

Në një video të publikuar në Facebook, Policia tregon se shumë shoferë udhëtojnë shumë shpejt ndaj kanë marrë dhe gjobën përkatëse.

Ndërkohë blutë e Tiranës u japin dhe një mesazh të gjithë drejtuesve të mjeteve që të mos udhëtojnë shumë shpejt pasi janë burim aksidentesh dhe marrin jeptë njerrëzish.

NJOFTIMI I PLOTË

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia Rrugore e angazhuar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në fundjavë. Me Radar në Sauk e Kashar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara duke u kthyer në rrezik të madh për të shkaktuar aksident rrugor.

142 -173 Km/orë 🛣✈❗❗❗❗❗❗ 🚫 shpejtesisë se destinacioni 🏡 ❓❓❓❓❓❓🚑 🚔🚓 prej orës 22.00 deri në orën 01.00 13 Patenta të tërhequra dhe marrë masa administrative per OASh 😇 për shpejtesi qe varionin nga 142 deri ne 173 km/h.

Mos shpejto të përfundosh nē 🚑 apo mē keq akoma. Gjithmonē kujto; qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë. Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor; dikush po të pret në shtëpi. Kontribuo dhe ti për sigurinë e jetës në rrugë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment