Politike

Mbyllet takimi i radhës i Këshillit Politik, Hajdari: Palët nuk ranë dakord për asgjë

VIDEO
Featured image of article: Mbyllet takimi i radhës i Këshillit Politik, Hajdari: Palët nuk ranë dakord për asgjë Rudina Hajdari

TIRANW-Pak momente më parë është mbyllur takimi i radhës i Këshillit Politik. Në përfundim të takimi 3 orësh, Rudina Hajdari u shpreh se palët nuk ranë dakord për asgjë, gjatë ditës së sotme. Ajo u shpreh se procesi do përfundojë por tymi i bardhë do dalë kur të ndryshojë sistemi. Hajdari tha se gjatë minutave të fundit u propozua edhe identifikimi elektronik i zgjedhësve, por u refuzua nga opozita.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk e di nëse kjo kërkesë është e saktë po nuk u pranua nga opozita. Palët nuk ranë dakord për asgjë sot. Ne do vazhdojmë të flasim dhe do ta mbyllim këtë proces, por tymi I bardhë do dalë kur të ndryshojë sistemi“, tha Hajdari.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment