Politike

Mbyllet procesi i votimit për kandidat në Lezhë, zgjidhen të 31 deputët e propozuar nga Partia Demokratike, pjesëmarrja mbi 60%

Mësohet se në të tre Bashkitë e qarkut të Lezhës, në Kurbin dhe Mirditë janë konfirmuar të 31 emrat e propozuara nga Partitë Demokratike. Bëhet me dije se  pjesëmarrja në votime në të gjithë qarkut ka qenë mbi 60%.
Featured image of article: Mbyllet procesi i votimit për kandidat në Lezhë, zgjidhen të 31 deputët e propozuar nga Partia Demokratike, pjesëmarrja mbi 60% Selia e PD

LEZHË- Është mbyllur procesi i votimit të emrave për kandidat për deputet në qarkun e Lezhës.

Mësohet se në të tre Bashkitë e qarkut të Lezhës, në Kurbin dhe Mirditë janë konfirmuar të 31 emrat e propozuara nga Partitë Demokratike. Bëhet me dije se  pjesëmarrja në votime në të gjithë qarkut ka qenë mbi 60%.

Përfaqësuesit politik të konfirmuar nga Partia Demokratike në Kurbin:

1-Andon Frrokaj

2-Elton Laska

3-Genci Doci

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

4-Indrit Vokshi

5-Kastriot Piroli

6-Lindita Toma

7-Luigj Isufi

8-Marjan Tuci

(A.K.dosja.al)

Shto Koment