Politike

Mbyllet procesi i numërimit në Berat! Blendi Klosi më i votuari, Nasip Naço siguron vendin në Kuvend

Nga rezultatet përfundimtare partia Socialiste ka siguruar 7 mandate dhe Partia Demokratike 2 mandate.
Featured image of article: Mbyllet procesi i numërimit në Berat! Blendi Klosi më i votuari, Nasip Naço siguron vendin në Kuvend Foto nga procesi i numerimit te votave

BERAT– Ka përfunduar procesi i numërimit në qarkun Berat. Nga rezultatet përfundimtare partia Socialiste ka siguruar 7 mandate dhe Partia Demokratike 2 mandate.

Nasip Naço, i cili u largua nga LSI dhe iu bashkua listës së PS, ka arritur të sigurojë mandatin për në Parlament. Në listën e PS më i votuari është Blendi Klosi me 12.339 vota, i ndjekur nga Hatixhe Konomi me 6.370 vota dhe Nasip Naço me 4.667 vota.

Rezultatet përfundimtare:

PS

1-Blendi Klosi 12.339 vota

2-Hatixhe Konomi 6.370 vota

3-Nasip Naço 4.667 vota

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

4-Bardhyl Kollçaku 6.345 vota

5-Fadil Nasufi 4.375 vota

PD

1-Tomor Alizoti 5.054 vota

2-Kasem Mahmutaj 4.267 vota

(a.b)/dosja.al

Shto Koment