Politike

Mbyllet numërimi në Pukë! PS me humbje të thellë, PSD ‘parakalon’ LSI-në

PSD e Tom Doshit ka marrë 569, duke lënë pas LSI-në me 279 'fletushka'. Në vitin 2017; PS ka pasur 4.255 vota, PD 1.332, ndërsa PSD dhe LSI me nga 309 dhe 597 vota.
Featured image of article: Mbyllet numërimi në Pukë! PS me humbje të thellë, PSD ‘parakalon’ LSI-në Foto ilustruese

SHKODËR– Përfundon numërimi i kutive të votimit në Pukë. Në Bashkinë e Pukës, PS ka grumbulluar 2820 vota, ndërsa PD 2216 të tilla. PSD e Tom Doshit ka marrë 569, duke lënë pas LSI-në me 279 ‘fletushka’. Në vitin 2017; PS ka pasur 4.255 vota, PD 1.332, ndërsa PSD dhe LSI me nga 309 dhe 597 vota.


LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 46.5% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment