Politike

Mbyllet numërimi në Kolonjë! LSI shënon humbje të thellë, i ikin mijëra vota. Ja si dolën PS dhe PD

Në krahasim me vitin 2017; 4.078 i ka marrë PS, 1.417 ka pasur PD, ndërsa humbje drastike ka shënuar LSI, e cila ka pasur 2.582 vota. 
Featured image of article: Mbyllet numërimi në Kolonjë! LSI shënon humbje të thellë, i ikin mijëra vota. Ja si dolën PS dhe PD

KORÇË- Kolonja ka siguruar 3366 për PS-në, 2299 për demokratët; ndërsa LSI ka marrë vetëm  768 të tilla. Në krahasim me vitin 2017; 4.078 i ka marrë PS, 1.417 ka pasur PD, ndërsa humbje drastike ka shënuar LSI, e cila ka pasur 2.582 vota.


LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 46.5% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment