Politike

Mbyllet numërimi dhe në Gjirokastër! Bledi Çuçi ‘rrëmben’ votat e qytetarëve, Shehu kryeson listën e PD-së

Çuçi ka marrë 11932 të tilla, Laert Dura renditet i dyti si në listë edhe me vota pasi ka marrë 4129, ndërsa kryesuesja e listës Mirela Kumbaro renditet e treta me 2528 vota.
Featured image of article: Mbyllet numërimi dhe në Gjirokastër! Bledi Çuçi ‘rrëmben’ votat e qytetarëve, Shehu kryeson listën e PD-së

GJIROKASTËR– Ditën e sotme ka përfunduar dhe numërimi për kandidatët në Gjirokastër. Në listën e Partisë Demokratike, kryeson Shehu me 3364 vota, ndërsa në Partinë Socialiste Çuçi me një numër të madh votash.

Çuçi ka marrë 11932 të tilla, Laert Dura renditet i dyti si në listë edhe me vota pasi ka marrë 4129, ndërsa kryesuesja e listës Mirela Kumbaro renditet e treta me 2528 vota.

REZULTATET:

Partia Demokratike

Tritan Shehu 3364 vota

Roland Bejko 2430

Entela Shehu 2058

LSI

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vangjel Tavo 2237 vota

Albert Malaj 845 vota

Partia Socialiste

Bledar Çuçi 11932 vota

Laert Dura 4129 vota

Mirela Kumbaro 2528 vota

(a.b)/dosja.al

Shto Koment