Aktualitet

Mbyllet “La Stampa” në Itali, një punonjës i stampimit ishte pozitiv me koronavirus

Gjithë grupi i punës do të shpërndaje informacion duke punuar nga shtëpia.
Featured image of article: Mbyllet “La Stampa” në Itali, një punonjës i stampimit ishte pozitiv me koronavirus

ITALI- Mbyllet gazeta ‘La Stampa’ në Itali, kjo pasi një punonjës i stampimit rezultoi pozitiv me covid-19.

Kompania menjëherë informoi autoritetet kompetente dhe filloi dezinfektimin e vendit të punës dhe duke siguruar të gjithë punonjësit e tjerë. Gjithë grupi i punës do të shpërndaje informacion duke punuar nga shtëpia.

Në rang global janë regjistruar 4638 viktima dhe mbi 126,258 të tjerë janë prekur nga koronavirusi. Kina e cila ishte vendi i parë në botë i prekur nga koronavirusi pasi atje shpërtheu për herë të parë. Ndërkohë tashmë në Europë Italia është vendi më i prekur, ku numri i të prekurëve ka shkuar në 827 dhe janë prekur mbi 12 mijë të tjerë. SHBA ka mbyllur të gjitha udhëtimet me Europën për një muaj si shkak i këtij virusi. Greqia shënoi viktimën e parë sot nga koronavirusi, ndërsa në Shqipëri janë 23 të infektuar dhe një viktimë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment