Aktualitet

Mbyllet edhe Gjykata e Lartë, koronavirusi prek tre institucionet e drejtësisë

Për këtë arsye edhe marrë vendimi për mbylljen e Gjykatës e Lartë.
Featured image of article: Mbyllet edhe Gjykata e Lartë, koronavirusi prek tre institucionet e drejtësisë Gjykata e Lartë
TIRANË– Gjykata e Lartë është mbyllur deri në një afat të dytë. Mësohet se një prej anëtarëve të stafit, ka rezultuar i infektuar me COVID-19.Për këtë arsye edhe marrë vendimi për mbylljen e Gjykatës e Lartë.

Më herët u mor vendimi për mbylljen e Gjykatës së Apelit dhe Gjykatës së Posaçme (GJKKO). Në secilin prej këtyre dy institucioneve, ka rezultuar i infektuar nga një gjyqtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë 2 viktima të tjera janë shënuar nga COVID-19 në 24 orët e fundit. 117 persona janë të infektuar ndërsa 68 janë shëruar nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit ka shtim të pacienteve të shtruar, ku aktualisht janë 85 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment