Sport

Mbyllen 5 ndeshjet e Bundestligës/ Bajerni turpërohet nga Frankfurti, Dortmundi fiton bindshëm. Njihuni me rezultatet e plota

Mbyllen 5 ndeshjet e Bundestligës
Featured image of article: Mbyllen 5 ndeshjet e Bundestligës/ Bajerni turpërohet nga Frankfurti, Dortmundi fiton bindshëm. Njihuni me rezultatet e plota Bayern Mynihu

Bajern Mynihu është mundur nga Aintraht Frankfurti me rezultatin 5-1. Në minutën e ‘9, lojtari Boateng i bavarezve u ndëshkua me karton të kuq, në këtë mënyrë bavarezët mbetën me 10 lojtarë në fushë. 4 golat për Aintraht Frankfurti u shënuan nga; Kostiç në 25’, Sou 33’, Abraham 49’, Heitereger në 61’ dhe Piacencia në minutën e 85’.


Ndërkohë nga ana tjetër, Uolfsburgu është mundur nga Dortmundi me rezultatin 3-0. Golat u shënuan nga lojtarët; Thorgan Hazard, Guerrero dhe Gëce.


Ndeshja Verderi-Frajburg ka mbaruar me barazim, ndërsa ndeshja Gladbahu-Leverkusen ka përfunduar me rezultatin 1-2 për skuadrën e Gladbahu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rezultatet e plota

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment