Sport

Mbrojtja në alarm! Milan do një qendërmbrojtës, ja alternativat

Emri më i ri është i Antonio Rudiger, klubi është i gatshëm ta huazojë me të drejtën e blerjes
Featured image of article: Mbrojtja në alarm! Milan do një qendërmbrojtës, ja alternativat Milan

MILANO-Milan ka nevojë për përforcime. Skuadra ka kompletuar fazën ofensive dhe reparti që tekniku Stefano Pioli kërkon nga drejtuesit një sforco është pikërisht mbrojtja. Leo Duarte ka rezultuar pozitiv me koronavirus ndërsa Romagnoli dhe Musachio po vuajnë dëmtimet. Emri më i ri është i Antonio Rudiger, klubi është i gatshëm ta huazojë me të drejtën e blerjes.

Gjermani mund të përfshihet në bisedimet që dy klubet po zhvillojnë për mesfushorin francez, Bakayoko.Ëndrra e Maldini mbetet Milenkovic, por Fiorentina nuk heq dorë nga kërkesa e saj prej 40 milionë eurosh për kartonin e qendërmbrojtësit serb. Një operacion që mund të kryhet me sukses vetëm pas shitjes së Lucas Paquetà te Lyoni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rast se kuqezinjtë do të arrinin të fitonin 20 milionë euro nga largimi i brazilianit, do të niste “gjuetia” për një qendërmbrojtës.Matija Nastasic, 27-vjeçar serb nga Schalke 04, me përvojë në Itali me fanellën e Fiorentinës (2011-2012) është, nga ana tjetër, zgjidhja me kosto të ulët, një propozim i minutës së fundit nga menaxheri Fali Ramadani.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment