DikurKulture

Mbreti Zog, mbretëresha Geraldinë dhe princeshë Maxhidja të strehuar në hotel “Stambolli”

“Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë duke pirë çaj në tarracën e hotelit “Stamboll”, ku po qëndrojnë për momentin; në të majtë, princesha Maxhide, një nga motrat e mbretit.”
Featured image of article: Mbreti Zog, mbretëresha Geraldinë dhe princeshë Maxhidja të strehuar në hotel “Stambolli” Mbreti Zog dhe mbreteresha Geraldine

“Excelsior” ka botuar, të mërkurën e 10 majit 1939, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog, mbretëreshës Geraldinë dhe princeshës Maxhide, të strehuar asokohe në hotel “Stambolli”, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar./ Marrë nga Darsiani.com

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
“Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë duke pirë çaj në tarracën e hotelit “Stamboll”, ku po qëndrojnë për momentin; në të majtë, princesha Maxhide, një nga motrat e mbretit.”

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment