Sport

Mbreti i Suedisë Charles XVI Gustavus duhet të ketë kujdes! Froni i tij rrezikohet nga…Ibrahimovic, ja postimi i fundit i sulmuesit

Në fund të ndeshjes, egoja nuk e ka lënë lojtarit për të postuar një foto duke ngacmuar të gjithë suedezët: “Carl XVII Guztaf”. Sikur të thoshte: “Unë do të jme mbreti tjetër i Suedisë”.
Featured image of article: Mbreti i Suedisë Charles XVI Gustavus duhet të ketë kujdes! Froni i tij rrezikohet nga…Ibrahimovic, ja postimi i fundit i sulmuesit Charles XVI Gustavus dhe Zlatan Ibrahimovic

SUEDI-Mbreti aktual i Suedisë është Charles XVI Gustavus. Përmes shakave froni i tij rrezikohet nga Zlatan Ibrahimovic. Pas 5 vitesh e 9 muajsh Zlatan u rikthye të luante për përfaqësuesen e Suedisë dhe e bëri në sfidën  e fituar 1-0 ndaj Gjeorgjisë , ku për më tepër dhuroi edhe asistin e golit të fitores.

 

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)

39-vjeçari u shfaq i lumtur për këtë rikthim të tij tek vikingët. Në fund të ndeshjes, egoja nuk e ka lënë lojtarit për të postuar një foto duke ngacmuar të gjithë suedezët: “Carl XVII Guztaf”. Sikur të thoshte: “Unë do të jme mbreti tjetër i Suedisë”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment