Bota

Mbretëresha Elizabeth II sapo ka lënë kështjellën e Winsdor për të përcjellë dashurinë e jetës

Është hera e parë që ajo është parë zyrtarisht në publik që kur njoftoi se Princi Philip kishte vdekur.
Featured image of article: Mbretëresha Elizabeth II sapo ka lënë kështjellën e Winsdor për të përcjellë dashurinë e jetës Mbreteresha Elizabeth

BRITANI– Mbretëresha është larguar nga Kështjella Windsor për të marrë pjesë në varrimin e burrit të saj.

Është hera e parë që ajo është parë zyrtarisht në publik që kur njoftoi se Princi Philip kishte vdekur.

Sipas BBC, himni kombëtar u luajt nga muzikantë ushtarakë pasi Mbretëresha, e bashkuar me një Zonjë në pritje, u largua nga hyrja e Sovranit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një Bentley që mbante kreun e shtetit dhe Zonja e saj në Pritje zuri vendin e saj në pjesën e prapme të procesionit të varrimit.

(d.a/dosja.al)


Lajmi kryesor/ Arkëmorti i gjithi i mbuluar me lule të bardha! Përcillet për në banesën e fundit Duka i Edinburgut, mbretëresha Elisabeth s’i mban dot lotët në kishë (ZHVILLIMET)

Shto Koment