Kulture

‘Mbrëmë i pëshpërita një ylli’/ Pas vdekjes së bashkëshortit, ngjitet për herë të parë në skenë Luiza Xhuvani

Luiza Xhuvani nuk do të ngjitet në skenë e vetme por me kolegët e saj aktorin Kristian Koroveshi dhe me Ndriçim Xhepën në veprën “Mbrëmë i pëshpërita një ylli”.
Featured image of article: ‘Mbrëmë i pëshpërita një ylli’/ Pas vdekjes së bashkëshortit, ngjitet për herë të parë në skenë Luiza Xhuvani Gjergj dhe Luiza Xhuvani

TIRANË– Disa muaj pas vdekjes së regjisorit Gjergj Xhuvani, bashkëshortja e tij aktorja Luiza Xhuvani ngjitet sërish në skenë.

Kësaj herë jo e vetme por me kolegët e saj aktorin Kristian Koroveshi dhe me Ndriçim Xhepën në veprën “Mbrëmë i pëshpërita një ylli”.

Posteri

Vepra do të vihet në skenë të enjten në datën 7 nëntor 2019, në orën 19:00 në Qendrën Kulturore Ortodokse në Tiranë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kineasti ndërroi jetë më datë 14 gusht të këtij viti në Romë pas një arresti kardiak që pësoi, teksa ndodhej atje për xhirimet e filmit të tij më të ri, ‘Liqeni im’ në Itali.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment