Kulture

‘Mbrëmë i pëshpërita një ylli’/ E veshur korb me të zeza, rikthehet në skenë pas humbjes së bashkëshortit Luiza Xhuvani (FT+VD)

Ky ishte rikthimi i parë në skenë për aktoren pas ndarjes nga jeta të bashkëshortit të saj, regjisorit të njohur Gjergj Xhuvanit. 

TIRANË– Ditën e djeshme, aktorja e njohur Luiza Xhuvani është ngjitur në skenë për të interpretuar në veprën: Mbrëmë i pëshpërita një ylli, në krah të kolegëve Ndriçim Xhepës dhe Kristian Koroveshit. 

Ky ishte rikthimi i parë në skenë për aktoren pas ndarjes nga jeta të bashkëshortit të saj, regjisorit të njohur Gjergj Xhuvanit. 

Dosja.al ka siguruar disa foto nga vepra, ku duket edhe skenografia minimale e përbërë nga një tryezë me 6 shandanë, dy tufa trëndafilash e tri karrige.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bie në sy veshja e Luizës, e cila ishte veshur korb në të zeza por në asnjë moment nuk e zhgënjeu publikun në sallën plot. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment