Aktualitet

Mbollën 3500 fidanë kanabisi, arrestohen 5 shqiptarë në Janinë dhe një banor i zonës

Sipas mediave greke, shqiptarët janë arrestuar në rrethinat e Janinës, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga Prokuroria e Selanikut.
Featured image of article: Mbollën 3500 fidanë kanabisi, arrestohen 5 shqiptarë në Janinë dhe një banor i zonës Foto Ilustruese

GREQI– Pesë shqiptarë kanë rënë në pranga pasi akuzohen për kultivim kanabisi.

Sipas mediave greke, shqiptarët janë arrestuar në rrethinat e Janinës, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga Prokuroria e Selanikut.

Bashkë me pesë shqiptarët është vënë në pranga edhe një banor i zonës, me shtetësi greke. Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, të arrestuarit kishin mbjellë rreth 3500 fidanë kanabisi, buzë lumit Luros në Janinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Droga është sekuestruar, ndërkohë që të arrestuarit do të akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment