Politike

Mbledhja e Komisionit për raportin e Dick Marty/ Murrizi bën gafën: Ky Sadiku rron?, Manja: Rron, rron është dhe dëshmitar

VIDEO
Deputeti Myslym Murrizi pyeti Kryetarin e Komisionit Ulsi Manjën se nëse Dick Mary-n jeton, kjo pyetje u be gjate mbledhjes se Komisionit per Raportin Dick Marty.
Featured image of article: Mbledhja e Komisionit për raportin e Dick Marty/ Murrizi bën gafën: Ky Sadiku rron?, Manja: Rron, rron është dhe dëshmitar Myslim Murrizi dhe Ulsi Manja

TIRANË-Ditën e sotme gjatë mbledhjes së Komisionit për Raportin e Dick Marty nuk munguan dhe batutat mes deputetëve. Ishte deputeti Myslym Murrizi ai i cili pyeti Kryetarin e Komisionit Ulsi Manjën se nëse Dick Mary-n jeton.

Manja tha se po, ai jeton ndërsa Murrizi iu kundërpërgjigj duke i thënë se i vjen mirë e se mbi të gjitha kishte më shumë hallin e virusit.


PJESË NGA BISEDA:

Myslim Murrizi: Më falni për ndërprerjen, se nuk jam shumë i informuar. Doja të dija nëse ky Sadiku rron? Se ne në Çermë i themi Dik.

Ulsi Manja: Rron, rron

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Myslim Murrizi: A rron, shyqyr, për hatër të Coronës e kisha më shumë

Ulsi Manja: Rron dhe për fat të mirë është dhe dëshmitar.

Në mbledhjen e parë të komisionit u bë konstituimi, ngritja e sekretariatit teknik dhe përcaktimi i relatorëve. U vendos që në komision të jenë nga dy relatorë, një nga PD dhe një nga deputetët e pavarur, Klotilda Bushka dhe Elena Xhina.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment