Politike

Mbledhja e KED, reagon Yuri Kim: Kjo tregon bashkëpunim, lëvizni me urgjencë!

Ambasadorja Kim thekson se të gjitha palët duhet të vazhdojnë të lëvizin me urgjencë per te formuar Gjykaten Kushtetuese.
Featured image of article: Mbledhja e KED, reagon Yuri Kim: Kjo tregon bashkëpunim, lëvizni me urgjencë! Yuri Kim

TIRANË– Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka kërkuar që gjërat të përshpejtohen kur bëhet fjalë për Gjykatën Kushtetuese.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ku përshëndet mbledhjen e djeshme të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ambasadorja Kim thekson se të gjitha palët duhet të vazhdojnë të lëvizin me urgjencë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbledhja e djeshme KED tregon bashkëpunimin e KED, Presidencës dhe Parlamentit për të vepruar me urgjencë në përputhje me opinionin e Komisionit të Venecias. Ai sjell një hap më afër një Gjykatë Kushtetuese deri më 31 dhjetor 2020. Palët përkatëse duhet të vazhdojnë të lëvizin me urgjencë”, thekson ambasadorja.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment