Sociale

Mbledhin skrap dhe kanaçe për të siguruar bukën e gojës, vijnë ndihmat e para për Fionën nga Kruja

Myftinia e Krujës e njohur nëpërmjet medias, ka reaguar menjëherë duke dërguar hoxhën Muharrem Vrana me disa pako ushqimore për familjen Zherri në Larushk.
Featured image of article: Mbledhin skrap dhe kanaçe për të siguruar bukën e gojës, vijnë ndihmat e para për Fionën nga Kruja Pamje nga ndihmat

KRUJË– Pas publikimit të lajmit në Dosja.al, në rastin e vajzës 11-vjeçare, e cila është drejtuar kryeministrit të vendit, për të ndihmuar familjen e saj. I menjëhershëm reagimi i Myftinisë së Krujës, në rastin e familjës Zherri në fshatin Larushk.

Myftinia e Krujës e njohur nëpërmjet medias, ka reaguar menjëherë duke dërguar hoxhën Muharrem Vrana me disa pako ushqimore për familjen Zherri në Larushk. Fjona, vajza dhe prindërit e saj të përlotur kanë falenderuar komunitetin mysliman të zonës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu ata premtuan se do ta ndihmojnë këtë familje edhë në të ardhmën për t’i ndihmuar edhe për nevojat bazë.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment