Aktualitet

Mbillte drogë në Librazhd, arrestohet 30-vjeçari, procedohen kryeplaku i fshatit dhe dy inspektorë pyjesh

L.T 30 vjeç është arrestuar nga policia pasi dyshohet se në bashkëpunim me kryeplakun e fshatit dhe dy inspektorë pyjesh mbillnin drogë.
Featured image of article: Mbillte drogë në Librazhd, arrestohet 30-vjeçari, procedohen kryeplaku i fshatit dhe dy inspektorë pyjesh Foto ilustruese

Librazhd- Një 30-vjeçar është arrestuar në  Librazhd pasi akuzohet se kishte mbjellë lëndë narkotike.

Nga policia është arrestuar L.T., 30 vjeç pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin N.N, D.V., dhe N.A., Inspektorë pyjor pranë Drejtorisë Shërbimit Pyjor Prrenjas, D.B., kryeplakun e fshatit Sopot, kanë kultivuar bimë narkotike. Këta të fundit janë proceduar penalisht.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd në bashkëpunim me Shërbimet e Komisariatit Elbasan, kanë ushtruar kontroll dhe në përroin e Gostimës, pranë fshatit Sopot të Prrenjasit, dhe gjatë kontrollit Policia gjeti dhe sekuestroi fidanë kanabis të kultivuar në tokë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit: L.T., 30 vjeç, banues në Prrenjas.

Në përfundim të veprimeve u proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit: N.Nj., pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin L.T., kanë kultivuar bimë narkotike, si dhe D.V., dhe N.A., Inspektorë pyjor pranë Drejtorisë Shërbimit Pyjor Prrenjas, D.B., kryeplaku i fshatit Sopot, për veprën penale , “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment