Aktualitet

Mbërrin në Tiranë makineria përgjuese, mesazhet e WhatsApp dhe Viber nuk janë më private

Mesazhet dhe telefonatat që shqiptarët bëjnë përmes WhatsApp dhe Viber nuk do të jenë më private.
Featured image of article: Mbërrin në Tiranë makineria përgjuese, mesazhet e WhatsApp dhe Viber nuk janë më private Foto ilustruese

TIRANË- Shumë shpejt çdo mesazh dhe telefonatatë që shqiptarët do të bëjnë në aplikacionet WhatsApp dhe Viber nuk do të jenë më private.

Lajmi për mbërritjen e aparaturës që përgjon çdo komunikim në këto aplikacione është bërë me dije nga Gazeta SHQIP.

Kjo aparaturë e teknologjisë së fundit ndodhet tek godina e “Polit të Drejtësisë” dhe transkipton tekstet që vijnë përmes WhatsApp dhe Viber, si dhe çdo telefonatë.
Kujtojmë që një tender i tillë është bërë edhe në kohën e Adriatik Llallës, por pasi u dekonsporua në media, tenderi u anulua.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndoshta ky apart ka ardhur në Shqipëri, pasi “WhatsApp”, tashmë është bërë një ndër aplikacionet më të përdorur .
Çdo kush nga ky moment e në vazhdim duhet t’i marrë parasysh pasojat për atë çfarë komunikon në “WhatsApp”.

A.C/Dosja.al

Shto Koment