Aktualitet

Mbërrijnë 11700 doza vaksina Pfizer, Rama ndan pamjet nga Rinasi: Vijojmë pa ndalur me planin

Kryeministri Edi Rama shkruan se me mbërritjen e vaksinave të tjera do të ulet edhe fasha e të vaksinuarëve, deri më 50 vjeç. 
Featured image of article: Mbërrijnë 11700 doza vaksina Pfizer, Rama ndan pamjet nga Rinasi: Vijojmë pa ndalur me planin Vaksinat

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij, lajmin se në aeroportit “Nënë Teresa” kanë mbërritur sërish 11700 doza vaksinash të kompanisë Pfizer. Po ashtu, Rama shkruan se me mbërritjen e vaksinave të tjera do të ulet edhe fasha e të vaksinuarëve, deri më 50 vjeç.

Aeroporti “Nënë Tereza” – Kanë mbërritur sërish edhe 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer, duke e çuar në 1,079,650 sasinë e vaksinave AntiCovid të mbërritura deri tani. Me zgjerimin e fashës së vaksinimit për qytetarët +50 vjeç, vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit dhe nuk do të ndalemi, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar,”-tha Rama.

POSTIMI I RAMËS:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment