Sport

Mbappe-Zidane mund të bëhet vetëm me një kusht: larg Real Madridit

PSG ka gati planin për një skuadre kryesisht me francezë dhe me Zidane në stol
Featured image of article: Mbappe-Zidane mund të bëhet vetëm me një kusht: larg Real Madridit Kylian Mbappe

Zinedine Zidane dhe Kylian Mbappe mund të bashkohen te… Paris Saint-Germain. Klubi më i madh francez kërkon të kthejë në Francë Zinedine Zidane. Një skuadër e gjitha Made in Francë për kampionët e Ligue 1.

Lajmi është dhënë nga Mundo Deportivo, sipas së cilës klubi i Al-Khelaifi ka vënë në shënjestër trajnerin e Real Madrid për të nisur një projekt të ri teknik dhe taktik duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zidane, i cili është vënë disa herë në diskutim gjatë këtij sezonin të çuditshëm, mund të punojë më në fund me të preferuarin e tij, Kylian Mbappe, por te PSG dhe jo te Real Madrid Trajnerit do t’i garantohej, përveç një kontrate marramendëse, edhe blerja e shumë yjeve botërore.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment