Politike

“Mbajini strukturat e karikuara”, zbardhen porositë e Bashës për krerët e degëve të PD-së, lideri i selisë blu flet prerë

Mësohet se në takim është diskutuar mosnjohja e zgjedhjeve të 25 prillit ku Partia Demokratike mori 59 mandate dhe evidentimi i problematikave të hasura gjatë procesit zgjedhor.
Featured image of article: “Mbajini strukturat e karikuara”, zbardhen porositë e Bashës për krerët e degëve të PD-së, lideri i selisë blu flet prerë Lulzim Basha

TIRANËDosja.al ka zbardhur detaje nga mbledhja që kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi me krerët e degëve të Partisë Demokratike në selinë blu.

Mësohet se në takim është diskutuar mosnjohja e zgjedhjeve të 25 prillit ku Partia Demokratike mori 59 mandate dhe evidentimi i problematikave të hasura gjatë procesit zgjedhor.

Vetë kryedemokrati Basha u ka kërkuar krerëve të degëve të PD-së që t’i mbajnë strukturat e karikuara dhe të fokusohen në gjetjen e problematikave që janë hasur gjatë rocesit të zgjedhjeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mbajini strukturat e karikuara, duhet të fokusohemi në evidentimin e problematikave të hasura gjatë procesit zgjedhor,”– mësohet se ka thënë i prerë kryedemokrati Basha.


Vendimi! Basha nuk njeh zgjedhjet e 25 prillit, mbledh strukturat e PD-së: Fusni në ‘skaner’ fushatën e kandidatëve, mbani strukturat e karikuara dhe mblidhni prova për krimet elektorale

(f.m/dosja.al)

Shto Koment