Kuriozitete

Mbajeni në portofol! Ju nuk do të besoni por kripa e detit sjell para, pasuri dhe lumturi

Të gjithë e dimë se është mirë që portofoli të jetë i kuq, sepse bësohet se në këtë mënyrë ai nuk do të jetë kurrë bosh. Por disa gramë kripë deti brenda do t'ju ndryshojnë jetën.
Featured image of article: Mbajeni në portofol! Ju nuk do të besoni por kripa e detit sjell para, pasuri dhe lumturi Foto ilustruese

Në kulturën “feng shui” do të gjeni këshilla se si të dekoroni shtëpinë tuaj për të siguruar rrjedhjen e energjisë “së mirë” dhe të thërrisni vetëm gjëra pozitive.

Ndonjëherë ato janë statuja të vogla që sjellin mirë nëse vendosen në një mënyrë të caktuar dhe në një vend të caktuar në shtëpi, ndonjëherë bimë që gjithashtu kanë vendin e tyre të veçantë.

Të gjithë e dimë se është mirë që portofoli të jetë i kuq, sepse bësohet se në këtë mënyrë ai nuk do të jetë kurrë bosh. Por disa gramë kripë deti brenda do t’ju ndryshojnë jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse mbani kripë brenda portofolit besohet se lumturia mund të kthehet në favorin tuaj dhe t’ju sjellë pasuri. Është më mirë ta vendosni në një qese plastike dhe ta ndryshoni një herë në muaj. Kjo pasi një farë kohë kripa e dobëson fuqinë e saj dhe nuk do të ketë më një efekt kaq pozitiv në financat tuaja.

(k.m.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment