Bota

“Mbajeni në çantë ose në portofol”/ Zbulohet MODELI I KARTAVE, çdo britanik i vaksinuar anti-COVID duhet ta ketë me vetë, rrezik falsifikimi i saj

Britanikëve do t’u dorëzohet një kartë vaksinimi e anti-Covid-it, që provon që e kanë marrë vaksinën dhe paralajmërohen, se duhet mbajtur në çantë ose në portofol.
Featured image of article: “Mbajeni në çantë ose në portofol”/ Zbulohet MODELI I KARTAVE, çdo britanik i vaksinuar anti-COVID duhet ta ketë me vetë, rrezik falsifikimi i saj Foto të kartave
Përditësuar:

ANGLI-Britania e Madhe ditën e sotme ka nisur vaksinimin anti-Covid në popullatë. Sipas mediave të huaja, miliona britanikë do të pajisen me njw mjet identifikimi pwr tw treguar se janw vaksinuar.

Britanikëve do t’u dorëzohet një kartë vaksinimi e anti-Covid-it, që provon që e kanë marrë vaksinën dhe paralajmërohen, se duhet mbajtur në çantë ose në portofol.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Karta përmban hapësirë të detajuar për emrin e vaksinës, numrin e saj dhe datën kur është injektuar. Megjithatw ekziston shqetwsimi se ato mund tw falsifikohen pasi nuk kanë foto dhe detaje të tjera lidhur me “pronarin” e saj.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment