Sport

Maxi Lopez dështon totalisht me thirrjet e tij anti-raciste, e sulmon ish-kundërshtari i tij

"Është lojtari më idiot me të cilin kam luajtur. Nuk i kam bërë asgjë gjatë ndeshjes dhe nuk kam folur me asnjeri për këtë"
Featured image of article: Maxi Lopez dështon totalisht me thirrjet e tij anti-raciste, e sulmon ish-kundërshtari i tij Maxi Lopez

Maxi Lopez është shprehur kundër racizmit si yjet e tjerë të futbollit, meqë po kalojmë kulmin e protestave për vdekjen e George Floyd, afro-amerikani i vrarë nga një polic gjatë një kontrolli.

Megjithatë, pas këtij qëndrimi, për ish-bashkëshortin e Wanda Naras kanë ardhura akuza të fortë. Pala akuzuese është Marcelo Benvenuta, mbrojtës i Botafogos. Braziliani ka rrëfyer një episod që ka ndodhur gjatë kohës që Maxi Lopez luante në Brazil me fanellën e Vasco da Gama:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Më thoshte zezak m… Është lojtari më idiot me të cilin kam luajtur. Nuk i kam bërë asgjë gjatë ndeshjes dhe nuk kam folur me asnjeri për këtë. Kam ruajtur kontrollin, por kur jam kthyer në shtëpi, jam ulur dhe kam menduar se ndeshjen tjetër kundër tij do të dal me të kuq”.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment