Politike

Matthew Palmer flet për marrëveshjen e 5 qershorit: Pasqyron bashkëpunimin e ngushtë dhe partneritetin ndërmjet Shqipërisë dhe SHBA-së

Teska mbështeti pajtimin e arritur ndërmjet udhëheqësve të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në samitin e zhvilluar sot online, palmer u shpreh se marrëveshja pasqyron bashkëpunimin e ngushtë Shqipërisë me SHBA.
Featured image of article: Matthew Palmer flet për marrëveshjen e 5 qershorit: Pasqyron bashkëpunimin e ngushtë dhe partneritetin ndërmjet Shqipërisë dhe SHBA-së Matthew Palmer

TIRANË- I dërguari i posaçëm amerikan për rajonin, Matthew Palmer, ka folur sot për marrëveshjen e 5 qershorit të arritur me konsensus mes palëve në Këshillin Politik.

Teska mbështeti pajtimin e arritur ndërmjet udhëheqësve të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në samitin e zhvilluar sot online, palmer u shpreh se marrëveshja pasqyron bashkëpunimin e ngushtë Shqipërisë me SHBA.

Marrëveshja e 5 qershorit në Shqipëri për reformën zgjedhore pasqyron bashkëpunimin e ngushtë dhe partneritetin ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, tha zoti Palmer, cituar nga Zëri i Amerikës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo është deklarata e parë e tij për lëvizjet e fundit politike në Shqipëri, pasi për këtë ëështje është shprehur disa herë ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment