Aktualitet

S’pendohet Marsida Qatja/ Reagimi i fundit nga Kavaja pas vrasjes: Di të gaboj vetë…

Marsida Qatja nuk ndalet me reagimet e saj pas vrasjes së Kavajë.
Featured image of article: S’pendohet Marsida Qatja/ Reagimi i fundit nga Kavaja pas vrasjes: Di të gaboj vetë… Marsida Qatja.

Kavajë- Marsida Qatja e cila është ‘molla e sherrit’ e vrasjes në Kavajë, nuk ndalet me postimet në rrjetet sociale. Së fundmi ajo është shprehur se nuk pranon këshilla nga asnjë, pasi di të gabojë vetë. “Mos më jepni këshilla, di të gaboj vetë“, është shprehur ajo në një reagim të fundit.

Qatja mesa duket nuk është penguar pas ngjarjes së rëndë, pasi ka pranuar se ajo gabon në jetë dhe nuk do këshilla.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në Kavajë, ku një konflikt i armatosur përfundoi me një viktimë dhe me një të plagosur. Viktima bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi. Pasi pa njerëz në shtëpi viktima hapi zjarr duke plagosur policin, ky i fundit e vrau me armën e shërbimit. Në apartamentin duplex jetonin edhe fëmijët e parukieres 30-vjeçare. Arsyet e ngjarjes vijojnë të jenë të pazbardhura. Pistat ku po hetohen janë dy, e para, ajo e xhelozisë dhe e trafikut të drogës. Pak ditë më parë Policia i sekuestroi pasaportën dhe ndërkohë për të është dhënë masa e sigurisë “detyrim paraqitje”.

J.V/Dosja.al

Shto Koment