Politike

Marrëveshje për detin dhe ligjin e luftës, gazetari zbulon kush është shteti që do “arbitrojë” negociatat Shqipëri-Greqi

Gazetari shqiptar në Greqi, Artur Bibe ka bërë me dije se "pala ndërkombëtare" do të jetë...Italia.
Featured image of article: Marrëveshje për detin dhe ligjin e luftës, gazetari zbulon kush është shteti që do “arbitrojë” negociatat Shqipëri-Greqi

ATHINË– Gazetari shqiptar në Greqi, Artur Bibe ka zbardhur detaje nga takimi i djeshëm mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij grek, Kyriakos Mistotakis. Në një lidhje live me emisionin “Open”, Bibe ka bërë me dije se burime nga pala shqiptare se “pala ndërkombëtare” do të jetë…Italia.

Sipas tij, Italia me marrëveshjen e fundit me Greqinë ka stabiluzuar marrëdhëniet, ndërsa Shqipëria do të jetë gjithashtu e kënaqur me këtë “arbitër”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Burime kanë lënë të kuptohet se vendi mik është Italia, ose ndonjë mekanizëm i BE-së. Burimet tona këto kanë lënë të kuptohen,”-u shpreh gazetari.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment