Bota

Marrëveshja e Brex-it/ Biznesmenët: Tani mund të marrim frymë lirishëm

Dailymail ka shkruar se Krerët e biznesit të tregtisë janë shprehur të lumtur dhe se ndihet të lehtësuar më në fund me marrëveshjen e re.
Featured image of article: Marrëveshja e Brex-it/ Biznesmenët: Tani mund të marrim frymë lirishëm Helen Dickinson

ANGLI-Nënshkrimi i marrveshjes së Brex-it ka lumturuar të gjithë biznesmenët që merren me tregti. Dailymail ka shkruar se Krerët e biznesit të tregtisë janë shprehur të lumtur dhe se ndihet të lehtësuar më në fund me marrëveshjen e re. Kryetarja e bordit të biznesmenëve, Helen Dickinson ka thënë se kjo është gje e mirë dhe shumë e vlefshme për mbron të dyja anët e medaljes si konsumatorët dhe tregtarët.

“Njoftimi i sotëm për nënshkrimin e marrëveshjes së duhet t’u japë familjeve në Mbretërinë e Bashkuar një psherëtimë kolektive lehtësimi. Qeveritë e Mbretërisë së Bashkuar dhe BE-së kanë ndërmarrë një hap thelbësisht të rëndësishëm për të rënë dakord për një marrëveshje me tarifë zero, në të mirë të klientëve në të gjithë Evropën”, tha ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrrëveshja e për Brex-in (tregtinë e lirë) mes Evropës dhe Anglisë është nënshkruar sot mës palëve të përfshirë. Lajmin për nënshkrimin e saj e ka dhënë vetë Kryeministri britanik Boris Johnson me anë të një konference për shtyp.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment