Politike

Mark Marku sherr me Cakajn: S’ke turp… mos më ngre nervat. Si i përgjigjet ministri i deleguar

"S’ke turp… mos më ngre nervat", kështu është shprehur Mark Marku ndaj Gent Cakajt.
Featured image of article: Mark Marku sherr me Cakajn: S’ke turp… mos më ngre nervat. Si i përgjigjet ministri i deleguar Mark Marku dhe Gent Cakaj

Tiranë- Ministri Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj është përplasur këtë të hënë me analistin Mark Marku në emisionin Opinion.  I pyetur për reagimin e ambasadës amerikane, e cila thekson se Ata që kundërshtojnë zgjedhjet të presin Gjykatën Kushtetuese, ministri i jashtëm në detyrë tha: Tek çështja e gjykatës është një situatë tjetër, reagimi i SHBA është se zgjedhjet e 30 qershorit njihen, po ashtu dhe reagimi i BE është se zgjedhjet pranohen dhe autoritetet duhet të ushtrojnë kompetencat.

Në debat e sipër ministri tha: “Pluralizmi politik nuk nënkupton  pjesëmarrje aktuale të grupeve politike në zgjedhje, por garantimin e të gjitha mundësive që subjektet politike të marrin pjesë në zgjedhje”. Kjo ka sjellë reagimin e analistit Mark Marku, që i tha ministrit se ai ishte duke cicëruar.

Mark Marku: S’ke turp… mos më ngre nervat! Po ta lesh me recitu atë.., ai po reciton, po ngatërrohet me të. Zotëri ty nuk të njoh fare as si ministër as si shtet unë ty. Unë nuk njih asnjë ministër të këtij shteti as kryeministrin pas kësaj që ka ndodh. Asnjë taks nuk do paguajë.

Gent Cakaj: Manifestimi arrogant dhe ofendimet qëndrojnë në proporcion të njëjtë me nivelin e inteligjencës. Zgjedhjet janë mbajtur me 39 subjekte pjesëmarrëse në zgjedhëse.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mark Marku: Po ik ore… E kupton që po flet fjalë pa kuptim.

Gent Cakaj: Nëse Gjykata Kushtetuese vendos ndryshe do ketë respektim absolut të vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Marrë nga Opinion.al 

Një Koment në “Mark Marku sherr me Cakajn: S’ke turp… mos më ngre nervat. Si i përgjigjet ministri i deleguar

  1. Me gjithe respektin qe kam per M Markun besoj se e kaloi masen. Taksat do i paguajne te gjithe sepse ashtu funksionojne financat e nje vendi(edhe ne tranzicion). Nuk po flas per ministrin e komanduar se ai as ne shqipen qe flitet ne Shqiperi nuk kuptohet dhe ka ndikimin e serbishtes(te me falin shqiptaret e tjere nga Kosova per kete koment).

Shto Koment