Sport

Federata e Maqedonisë së Veriut diskriminon shqiptarët! Ndalon shitjen e biletave në qytetet shqipfolëse

FFM si duket ka marrë këtë vendim nga frika se në stadium mund të jenë më shumë shqiptarë se sa maqedonas. Madje mbi të gjitha theksohet se çdo biletë do të jetë e personalizuar, teksa 1 person mund të blejë vetëm 1 biletë me 1 mjet identifikimi.
Featured image of article: Federata e Maqedonisë së Veriut diskriminon shqiptarët! Ndalon shitjen e biletave në qytetet shqipfolëse Foto Ilustruese
Përditësuar:

MAQEDONIA E VERIUT- Ditën e sotme ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë, e cila është e vlefshme për fazën e play-off në Ligën e Kombeve. Ky takim do të zhvillohet më 26 mars në stadiumin e Shkupit, ndërsa i çuditshëm është fakti se biletat mund të gjenden kudo, përveçse në qytetet ku jetojnë shqiptarë si në Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Strugë.

FFM si duket ka marrë këtë vendim nga frika se në stadium mund të jenë më shumë shqiptarë se sa maqedonas. Madje mbi të gjitha theksohet se çdo biletë do të jetë e personalizuar, teksa 1 person mund të blejë vetëm 1 biletë me 1 mjet identifikimi.

Ja dhe qytetet ku shiten biletat Maqedoni e Veriut-Kosovë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

–  T.A. Globus – Ohër
–  T.A. Bran – Prilep
–  Kafe Bar “Koncept” – Strumicë
–  Simbol Kafe – Shtip
–  Literatura – Manastir
–  Kiosk Korzo – Negotinë
–  Uni Son – Veles
–  Tobako Leni  – Gjevgjeli
–  Libero Travel – Koçani

(e.c/dosja.al)

Shto Koment