Rajoni

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ Shënohen 35 viktima dhe 384 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Maqedoni, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,546 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 55,127 persona.
Featured image of article: Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ Shënohen 35 viktima dhe 384 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

MAQEDONI– Ditën e sotme në Maqedoni janë regjistruar 384  raste të reja ndërsa 35 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Maqedoni, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,546 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 55,127 persona.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 32,894 infektuar sakaq 138  qytetarë, janë në gjendje të rëndë për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

 

Shto Koment