Rajoni

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 140 raste të reja dhe 6 viktima me Covid-19

Po ashtu ata ajo ka brë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 689 njerëz. Në Mqedoninë e Veriut janë shëruar gjithsej 13,792 pacientë ndërkohë në gjendje të rendë për jetën  janë të 4 tjerë.
Featured image of article: Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 140 raste të reja dhe 6 viktima me Covid-19

MAQEDONI E VERIUT- 140 raste të reja janë regjistruar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisa ku ka thnë se tashmë numri në total i rasteve të prekura me koronavirus që nga filllimi i ia pdenmisë ka shkuar në 16,557 persona.

Po ashtu ata ajo ka brë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 689 njerëz. Në Mqedoninë e Veriut janë shëruar gjithsej 13,792 pacientë ndërkohë në gjendje të rendë për jetën  janë të 4 tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për të identifikuar perosnat me koornavirus ne vend janë kryer 174,097 testime.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment