Rajoni

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, 6 viktima dhe 37 të infektuar në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 6 pacientë të prekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 37 raste të reja.
Featured image of article: Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, 6 viktima dhe 37 të infektuar në 24 orët e fundit Foto ilustruese

 MAQEDONI E VERIUT– Në 24 orët e fundit kanë vdekur 6 pacientë me Covid-19, dhe kanë rezultuar pozitivë me virus 37 persona të tjerë, duke e çuar numrin e përgjithshëm i të infektuarve në  15.127 që prej shpërthimit të pandemisë.

Lajmi është bërë me dije nga Ministria eShëndetësisë në Maqedoninë e Veriut se brenda një dite kanë humbur betejën 6 pacientë me COVID-19 dhe nga 484 testime të realizuara, 37 persona kanë rezultuar pozitiv për koronavirusin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit  251 persona të prekur me COVID-19 janë shëruar totalisht në Maqedoni.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment