Rajoni

Kapen 1.3.ton kokainë në Maqedoninë e Veriut. Kamioni me banane kaloi nga Shqipëria, 3 vëllezër shqiptarë mendohet të jenë “koka”

 • FOTO brenda kamionit, 1.3 ton kokainë ishte fshehur mes arkave me banane
 • Kokaina u zbulua në Itali. Oficerët hoqën drogën dhe e zëvendësuan me GPS
 • EMRAT/ 1.3 ton kokainë mes bananeve, ‘koka’ ishin 3 vëllezërit shqiptarë
 • Kamioni me drogë e babane hyri e doli nga Shqipëria me lejen e SPAK
 • Kreu i SPAK: Ishte vetëm tranzit, e kemi pas nën kontroll
 • Mësohet se deri tani janë arrestuar 5 persona si të dyshuar për këtë ngjarje. Ndërkohë bëhet me dije se pronarët e kompanisë që kishte porositur banane janë dy vëllezër shqiptarë Sefyllah, Enver dhe Jetmir Hebibi. Në pranga ka rënë dhe Rauf Ismani dhe Jovan Kosovic.
  Featured image of article: Kapen 1.3.ton kokainë në Maqedoninë e Veriut. Kamioni me banane kaloi nga Shqipëria, 3 vëllezër shqiptarë mendohet të jenë “koka” Droga brenda kamionit dhe policia maqedonase
  Përditësuar:

  MAQEDONI E VERIUT- Policia e Maqedonisë së Veriut ka zhvilluar sot një operacion të madh dhe ka arritur që të sekuestrojë më shumë se 1.3 ton kokainë. Mediat në vend bëjnë me dije se aksioni është zhvilluar në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit.

  Droga brenda kamionit

  Kokaina në tërësi peshon 1.3 tonë por ende nuk dihet zyrtarisht pesha e drogës që do trafikohej. Informacionet e para thonë se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Mal të Zi e duhej të përfundonte Slloveni. 

  Nga ana tjetër mësohet se deri tani janë arrestuar 5 persona si të dyshuar për këtë ngjarje. Ndërkohë bëhet me dije se pronarët e kompanisë që kishte porositur banane janë dy vëllezër shqiptarë Sefyllah, Enver dhe Jetmir Hebibi. Në pranga ka rënë dhe Rauf Ismani dhe Jovan Kosovic.

  Droga brenda kamionit

  Po ashtu në operacion mësohet se ka marrë pjesë dhe Policia Shqiptare dhe SPAK, pasi kamioni kishte kaluar përmes Shqipërisë. Në një reagim për mediat kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi se kamioni ishte mbajtur në vëzhgim gjatë gjithë kalimit nëpër Shqipëri.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Dosja.al mëson se droga kishte kaluar dhe përmes Italisë, vend në të cilin dhe ishte zbuluar dhe ishte zëvendësuar me lëndë tjetër dhe GSP për gjurmin. Policia në Maqedoninë e Veriut nuk ka dalë ende në një reagim zyrtar dhe pritet që një gjë të tillë ta bëjë nesër, ku do sqaroj të gjithë operacionin. 

  (A.B. Dosja.al)

  Shto Koment