Rajoni

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 4 viktima dhe 198 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19 

Sipas autoriteteve shëndetësore ditën e sotme në vend kanë humbur jetën 4 persona dhe janë regjistruar 198  raste të reja më Covid-19.
Featured image of article: Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 4 viktima dhe 198 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19  Koronavirusi ne Rusi

MAQEDONI E VERIUT- Numri i viktimave dhe i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut në krahasim me ditët e tjera ditën e sotme ka rënë.

Sipas autoriteteve shëndetësore ditën e sotme në vend kanë humbur jetën 4 persona dhe janë regjistruar 198  raste të reja më Covid-19.

Kështu numri i viktima që nga fillimi i pandemisë së Covid-19 deri më tani ka shkuar në 393 persona ndërsa i të infektuarve në 8,530  pacientë. Autoritetet kanë bërë me dije se betejën me Covid-19 e kanë fituar 4,565 njerëz  ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 55 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment